Dijous, 26 de Novembre de 2020

La seu social de l'Associació de veïns del barri Gaudí amb un mòdul al carrer de Terol

30 de Setembre de 2020, per Redacció
  • El conveni s'ha signat entre el consistori i l'entitat veïnal

    Reus.cat

La regidora de Relacions Cíviques, Montserrat Caelles, i la presidenta de l’Associació de veïns del barri Gaudí, Mar Escoda, han signat un conveni de col·laboració per a la cessió d’un mòdul prefabricat ubicat al número 1 del carrer de Terol, com a seu social. Tot seguit, acompanyades del regidor de Desenvolupament Urbà i Via Púbica, Hipòlit Monseny, han fet una visita al local i el seu entorn.

Fonts municipals han destacat que "de fa uns anys, l’associació reivindica un espai per tal que les diverses entitats vinculades", com són el Club esportiu del barri Gaudí, la Colla gegantera del Barri, i els Amics del barri Gaudí, així com la futura Societat Gastronòmica del barri Gaudí, puguin disposar d’un espai on poder realitzar les seves activitats, preferentment en cap de setmana, i pugui albergar tot el material del que disposen.

Amb la cessió d’aquest espai "s’obre un ventall de possibilitats per tal que l’associació pugui dur a terme tot un seguit d’activitats que impliquen la convivència i l’esperit conjunt de treball en el barri i amb la ciutat i que té com a objectiu donar a conèixer la vida del barri, el seu teixit associatiu i cultural i així poder fer que els veïns i veïnes en formin part".

Caelles ha dit que “el barri Gaudí té unes possibilitats culturals i de relació amb l’entorn que, amb el bon treball del teixit associatiu, estan esdevenint un element clau en la vida de la nostra ciutat. La cessió d’aquest espai a l’associació de veïns i a les entitats vinculades al barri, contribuirà a millorar la vida social i cultural de la zona i a la seva obertura a la resta de la ciutat".

Escoda, per part seva, ha exposat que el centre cívic “és un espai de relació i trobada en el que ens sentim molt identificats i ens ajuda a crear sinergies amb els professionals municipals que treballen en el nostre barri i amb totes les entitats que s’hi ubiquen. Però tenir un espai propi ens dota d’unes possibilitats de treball que enfortiran se’ns dubte a la nostra associació i a totes les entitats vinculades".

El mòdul compta amb una superfície de 115 metres quadrats distribuïts amb dues sales diàfanes, a més d’un espai exterior que són els jardins del Mas Carandell que permetran trobades comunitàries.

Notícies relacionades: 

BUTLLETÍ DE NOTÍCIES

Indica el teu correu electrònic i estigues al dia de tot el que passa a la ciutat


El més llegit


COMENTARIS (1)
He llegit i accepto la clàusula de comentaris
Autoritzo al tractament de les meves dades per poder rebre informació per mitjans electrònics

Comentaris

J. A. Carricondo  01 d'Octubre de 2020

Bona sort i endavant!

És evident que actuar a partir d'un mòdul prefabricat no pot entorpir la vostra feina, tot i que no és la millor solució quan veiem centenars de locals en planta baixa tancats. Els diners manen i es pot acceptar sense gaires problemes.