Dilluns, 01 de Març de 2021

'El nostre barri està abandonat'

14 d'Agost de 2020, per Associació de veïns Primer de Maig
  • Una imatge d'arxiu de la seu de l'associació

    Reusdigital.cat

Des de l'Associació de Veïns Primer de Maig de Reus (Mas Pellicer) volem denunciar l'abandonament sistemàtic que el nostre barri pateix per part de les administracions; en concret, per part de l'administració local. Portem molt de temps a l'espera d'una resposta als problemes d'enllumenat públic que mantenen un alt percentatge de la zona a les fosques, als nombrosos cables de telefonia que pengen per molts dels nostres edificis posant en risc la seguretat dels vianants i la connectivitat dels abonats.

Tampoc s'ha realitzat cap acció contundent que resolgui els aclaparadors casos d'incivisme que, lluny de disminuir, augmenten exponencialment, tot provocant que les nits siguin, per a molts, un calvari sense descans possible perquè per a altres són moments de gresca o de carregar-se els cotxes aparcats (qui pot descansar, amb la incertesa de si l'endemà al matí es trobarà el seu cotxe destrossat pels vàndals?).

Les ocupacions i el tràfic d'estupefaents són habituals, perquè n'hi ha que se senten impunes per la passivitat dels qui ho haurien d'impedir. Mentre, els veïns són testimonis de com el consistori es vanta de l'increment d'efectius de la Guàrdia Urbana i saben que això no significarà pas més patrullatge seus carrers, ni més seguretat o tranquil·litat perquè, malgrat el que diguin, no som considerats ciutadans de Reus (excepte per pagar els nostres impostos).

I és que les paraules se les emporta el vent.  Se'ns va prometre que arreglarien l'esplanada del costat de la pista esportiva perquè serveixi d'aparcament; se'ns va prometre una tanca que eviti la sortida de la pilota dels nens que juguen en aquesta pista pel risc d'atropellament que comporta; i se'ns va prometre la retirada de cotxes abandonats als nostres carrers, que ja són una vintena i entre els quals n'hi ha que hi són de fa més d'un any i mig.

Moltes promeses incomplertes, i massa compromisos oblidats.

Associació de veïns Primer de Maig.

Notícies relacionades: 

BUTLLETÍ DE NOTÍCIES

Indica el teu correu electrònic i estigues al dia de tot el que passa a la ciutat


El més llegit


COMENTARIS (0)
He llegit i accepto la clàusula de comentaris
Autoritzo al tractament de les meves dades per poder rebre informació per mitjans electrònics